Палітурка на пластикову або металеву пружину

Палітурка документів   Одним із способів оформлення друкованих матеріалів є палітурка. До її допомоги вдаються при об'єднанні записів, креслень, схем в єдиний блок, оформленні курсових, дипломних, підсумкових робіт, підготовці інструкцій, різних звітів, комерційних пропозицій, прайс-листів, каталогів продукції або товарів, рекламних матеріалів, презентацій, договорів, навчальних посібників, календарів, - і у всіх випадках, коли найбільш важливі якість, акуратність, привабливість і надійність підготовлених матеріалів.

  Кожен документ має прозору пластикову обкладинку зверху і щільну картонну обкладинку знизу. Можливі формати документів А3 по короткій стороні, А4, А5 і менше.

    Є два види м'якої палітурки документів, кожен з яких має свої переваги і недоліки.

Палітурка на пластикову пружину

   Пластикова пружина надає естетичний вигляд і має гарну надійність. Основною перевагою палітурки на пластикову пружину є багаторазовість її використання. При необхідності витягти, замінити або додати певні листи не складе ніяких проблем.

   Кольори пружин та обкладинокДля втілення дизайнерських ідей існує велика кількість обкладинок різних відтінків і пружин різних розмірів і кольорів. Найбільший діаметр пружини здатний сшити до 450 аркушів. Це максимальний показник. Однак існує й мінус - розворот у брошури, скріпленої пластиковою пружиною трохи більше 180 градусів.

Палітурка на металеву пружину

   Палітурка металевою пружиною має більш презентабельний вигляд та більшу надійність, що дозволяє зберегти документ при частому використанні на тривалий період. Крім того, є можливість розвороту брошури на 360 градусів. Для художнього оформлення також існує безліч кольорів пружин і обкладинок.

    Але при всіх плюсах є і мінуси. У вже створений брошурі практично неможливо, без шкоди цілісності пружини, додати, замінити або витягти окремий аркуш. Метал - є метал. У первозданну форму повернути складно. В цьому випадку доцільніше здійснити палітурку на нову пружину. Максимальний діаметр металевої пружини дозволяє сшити 120-130аркушів.

Scroll to Top